دلم می‌خواهد پپ رییس باشگاه شود

چه چیزی باعث به وجود آمدن یک تیم یکدست در بارسلونای امروز شده است؟
چنین چیزی برای من بسیار بسیار خوشایند است. داشتن یک تیم شش دانگ در داخل زمین چیز کمی نیست. اما علت آن را من نباید بگویم، این شما هستید که باید علت را پیدا کنید. وظیفه ما هماهنگی و نگه‌داری یک تیم عالیست و وظیفه شناخت و گوشزد کردن عیب‌ها برعهده شما کارشناسان است.
در مورد گواردیولا، برای حفظ و بازسازی دائم او چه کرده‌اید؟
ما یک پیشنهاد سفید امضا از سال قبل بر روی میز او گذاشته‌ایم تا هر زمان دلش خواست آن را امضا کند. بر طبق آن وی می‌تواند قراردادش را با ما سه سال سه سال و یا دو و یا حتی یک فصل به یک فصل تمدید کند و در نوع اختیارات آن آزاد است. آرزوی قلبی من این است که او الکس فرگوسن بارسا شود و بعد همانند بکن باوئر بایرن رییس و همه کاره باشگاه شود.
چه چیزی در سال گذشته در باشگاه انجام دادید که باعث افتخارتان است؟
بیرون کردن ایبراهیموویچ از باشگاه که یک کار عالی بود. این یک تصمیم با خردجمعی کل مجموعه و به نظر من بهترین کار بود.این یک مورد، و دیگری بستن قرارداد تبلیغاتی با بنیاد قطر برای لباس باشگاه بود. ما در باشگاه اعتقادات خاصی در رابطه با جذب اسپانسر داشتیم اما امروز برای قرار گرفتن در اوج نیازهایی داریم که چنین قراردادهایی می‌تواند راهگشای آن باشد.
یعنی امروز شما از اینکه آن ارزش‌های حفظ شده در طی سالیان را زیر پا گذاشته‌اید پشیمان نیستید؟
نه وقتی که در نظر می‌گیرم با آن پول می‌توان چقدر برای باشگاه کار انجام داد. ما در مورد ایبرا همین فکر را کردیم و با پول فروش او بخشی از مشکلاتمان را رفع کردیم. او را به بالاترین و دم دست‌ترین پیشنهاد که اتفاقا از طرف میلان مطرح شد واگذار کردیم. من از این بسیار راضیم.
شما در ابتدای حضورتان در بارسا قول‌هایی دادید. کدام یک هنوز به انجام نرسیده‌اند؟
اول موسسه بزرگ مسافرتی بارسلونا و دیگری مرکز بزرگ استعدادیابی.
شنیده می شود شما نسبت به حضور دنی‌آلوز هم مشکل دارید.
آلوز بازیکن بزرگی است اما باید مراقب آنچه که درباره خودش و باشگاه می‌گوید باشد. من نمی‌توانم بارسای امروز را بدون بازیکن موثری چون او تصور کنم؛‌ولی مهمتر از آلوز خود تیم است. این باشگاه 111 سال است که پابرجاست با آلوزها و بدون آن.
چه احساسی دارد وقتی می‌بینید رقیبتان رئال‌مادرید به وضوح در وضعیتی به عکس شما قرار دارد؟
ببینید، با این سرمربی و این بازیکنان، ساده‌ترین کار دنیا ریاست باشگاه بارسلوناست. من که سعی می‌کنم فقط از کار تیمم لذت ببرم و به چیز دیگری فکر نکنم. قبلا وقتی یک برد نزدیک داشتیم همه شاد می‌شدند و از حرکات عالی تیمی می‌گفتند. امروز وقتی صفر – صفر می‌کنیم، همه جوری ناراحت می‌شوند که گویی باخته‌اند. این روحیه جنگندگی تیمی برای من از هر چیزی با ارزش‌تر است.
اگر سرمربی شما هم همانند سرمربی تیم رقیب هر روز با یک بهانه‌تراشی تیم را به حاشیه می‌برد چه می‌کردید؟
اینجا بارسا است و مربی ما پپ‌گواردیولا. ما در اینجا باندبازی و جلسات پشت پرده نداریم. مربی ما در اینجا آزاد است تا هر کاری که صلاح می‌داند انجام دهد.
بعد از قضیه جذب اسپانسر قطری خیلی‌ها از جمله کرویف از شما ایراد گرفتند که کار غلطی کردید و با زیر پا گذاشته خواندن ‌آن آرمان‌ها گفتند که بارسا دیگر آن باشگاه گذشته نیست.
من کاملا با نظر ایشان مخالفم. من به این نظرات احترام می‌گذارم ولی به نظر من کاملا غلط هستند. همه کسانی که بارسا را می‌شناسند می‌دانند که بارسا فقط یک باشگاه نیست بلکه برای مردم اینجا چیزی در حد زندگیست.
بعد از این جریانات ارتباط شما با یوهان کرویف چطور بوده است؟
عده‌ای به ایشان لقب رییس افتخاری باشگاه را داده‌اند ولی به نظر من چنین چیزی وجود خارجی ندارد. البته ما بسیار خوشحال خواهیم شد که از نظرات مشورتی ایشان بهره‌مند شویم. ایشان جزو مفاخر تاریخ باشگاه هستند و سال‌ها باید بگذرد تا شاید کسی همانند ایشان به وجود بیاید. این نظر شخصی خود من است.
از لحن‌تان برمی‌آید که از موضع‌گیری‌های وی دلخور هستید.
خیر اصلا اینطور نیست. اگر هم اینطور بود با یک صحبت ساده همه چیز حل می‌شد.
و نظرتان راجع به ایرادهایی که ایشان از لئو مسی می‌گیرند چیست؟
من اصلا دلم نمی‌خواهد ایشان در کار مسی دخالت کنند. و نه فقط بلکه نمی‌خواهم در کار هیچ کدام از بازیکنان بزرگ تیم بارسا دخالت کنند. مسی نگین انگشتر بارساست.
آیا با پولی که از قرارداد با بنیاد قطری نصیبتان می‌شود می‌توانید مبلغ پیشنهادی بالایی برای به خدمت گرفتن سسک فابرگاس بدهید؟
بعد از این قرارداد، ارایه چنین پیشنهادهای وسوسه‌انگیزی از سوی ما بسیار آسان خواهد شد.
آیا در این مدت نظر هواداران باشگاه را درباره این قرارداد و جذب اسپانسر بر روی پیراهن تیم جویا شده‌اید؟
ما با سه طیف روبه‌رو هستیم: همکاران باشگاه که تقریبا همگی با این مساله موافق هستند زیرا از نزدیک با مشکلات باشگاه آشنا هستند. طیف مخالف خوان که مترصد این هستند که حرکتی صورت بگیرد تا از آن ایراد بگیرند که اینها به عکس طیف اول با مشکلات باشگاه آشنا نیستند و دسته آخر افکار عمومی است که به‌رغم علاقه‌ای که با بارسا دارد، ولی آن را می‌توان با جوسازی‌ها به هر سمت و سویی سوق داد...
احساس برد پنج بر صفر در برابر رئال چه بود؟
رئال الان با هر امتیاز اختلاف درست در پشت سر ما قرار دارد. هیچ چیز هنوز تمام نشده. من هنوز مراقب و نگرانم. هر چند که برد زیباترین و تاریخی‌ترین برد بارسا در ال‌کلاسیکو بود.
تفاوت بازی زیبا و بازی برای کسب امتیاز در چیست؟
واضح است. بارسا امروز زیبا بازی می‌کند اما در پایان فصل جام را به تیمی می‌دهند که بیشترین امتیاز را داشته.
احساس‌تان درباره کاندیدا شدن سه بازیکن از باشگاه شما برای کسب توپ طلا چیست؟
چیزی شبیه قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا. این انتخاب بهترین تعریف و شرح وضعیت از بارسلونای امروز می‌تواند باشد.
نظرتان درباره رفتن خوان لاپورتا به مجلس چیست؟
من از پیروزی ایشان و یا هر کدام از هم حزبی‌هایم شادمان می‌شوم. هر چند که این انتخاب برای ما کمی ویژه‌‌تر بود، به شخصه به ایشان تبریک می‌گویم.
روز بازی با اوساسونا و وقایع رخ داده در طی آن شما کجا بودید؟
من همراه خانواده‌ام برای تفریح به کوهستان رفته بودیم. من آن روز چهار یا پنج باتری موبایل تمام کردم. با اینکه از وقایع دور افتاده بودم اما تمام مسوولیت به عهده خودم بود و باید کاری می‌کردم. من به صحبت‌های فدراسیون اعتماد کرده بودم و هرگز تصور نمی‌کردم کاری به عکس آنچه که گفته‌اند انجام دهند.
آیا برنامه‌ای برای نوسازی نوکمپ در دست دارید؟
ما برنامه‌ای برای ساخت یک استادیوم کوچکتر در کنار نوکمپ داشتیم که امروز آن را متوقف کرده‌ایم. برای نوسازی خود نوکمپ هم چند برنامه داریم که البته تا انتهای لیگ قهرمانان نمی‌توانیم آن را آغاز کنیم.
به نظر شما چرا بازی مسی اینطور در چشم است و مورد تقدیر واقع می‌شود، اما بازی کریستیانو رونالدو نه؟
زیرا مسی بهترین بازیکن جهان است و دارای تکنیک شخصی خودش، در کنار آن دارای خصوصیات اخلاقی خود و منحصر به فردی است. اما خلقیات رونالدو تکنیک و کارهای فردی وی را به نوعی زیر سوال برده است.
در پایان، آیا از اینکه مسوولیت سنگین ریاست باشگاه بارسلونا را به عهده گرفتید پشیمان نیستید؟
به هیچ وجه. ریاست بارسا بزرگترین افتخار تمام زندگی‌ام است. افتخاری که تا آخر عمر به آن خواهم بالید.

/ 0 نظر / 9 بازدید