نقـد روز: پرویـز مظلومی و تاپ مولـر و تونـی چـرا؟ ؛ آیـا وقت آن نرسیده که "

1. آن زمان که شفق مدیر عامل وقت تراکتور، حکم سرمربیگری تراکتور را به نام کمالوند زد، همان روزهای که کمالوند هنوز "کمال پاشا" نشده بود، آن هنگام که در تبریز بر علیه او شفق را زیر فشار گذاشتند، آن روزها که بازی های اول تراکتور در استادیوم اختصاصی تراکتور خالی از هواداران بود... همه و همه گذشت و خیلی ها در خاطر شان مانده است که کمالوند در زیر این فشارها کارش را شروع کرد و برای خود اسم و رسمی رقم زد و شد "کمال پاشا"، تا به امروز که "امیر پاشا" رخت سر مربیگری تراکتور را از تن در آورده، همیشه در سکوها "پاشا"ها غیر خودی هایی بودند که همگی آمده اند و رفته اند و آن چیزی که از آنها به یاد مانده است همین خاطراتی ست که از آن درس نمی گیریم و پاسخ به سوالی که چرا "پاشا"ها همیشه غیر خودی ها هستند؟

2. مظلومی نیامده رفت. بلیط او را نیامده باطل کردند. او نیامده رفت و هم اینک تراکتوری ها منتظر معجزه ای به انتظار نشسته اند تا "پاشا"یی دیگر از راه برسد تا کشتی طوفان زده آنها را به ساحل آرامش برساند و اما دریغ از پاشایی که عطش قهرمانی تراکتوری ها را سیراب کند، حال که مظلومی دیگر نیست، کمالوند نیست، امیر پاشا باز آبی شده، دایی هوس تهران دارد، جلالی هم دنبال مدرسه باز کردن است؛ باز دوباره به این می رسیم که آیا کسی "پاشا" سراغ دارد؟

3. تونی، تاپ مولر و... اسم های جذاب و دهن پرکنی که نیامده پاشا شده اند و نیامده هوس قهرمانی تراکتوری ها را دوباره زنده کرده اند، آیا می توانند در تراکتور موفق شوند یا نه؟ اما آیا جعفری توان آوردن چنین مربیان بزرگی به تراکتور را دارد؟ سوالی که پاسخ اش واضح و روشن است، نه! جعفری خوب میداند ابزارهای یک مربی خارجی برای موفقیت در ایران هنوز آماده نیست، او خوب می داند بدنه تراکتور و بازیکنان توان پاسخ دادن به تمرینات یک مربی خارجی با اصول حرفه ای را ندارند، بی شک همگی خوب می دانیم چرا مربیانی چون وینگادا، آری هان و خیلی های دیگر نتوانسته اند به شکل ایده آل با تیمهای ایرانی کار کنند، پس مته به خشخاش نگذاریم، مربی خارجی در مقطع کنونی به نفع تراکتور نیست، گرچه خوب می دانیم جعفری هم سنگ بزرگ را نشانه رفته است!

4. تراکتور این روزها در سردرگمی محض به سر می برد. لیگ دوازدهم در راه آغاز شدن است و خیلی از تیم های مدعی، دندان خود را برای قهرمانی در فصل آینده تیز کرده اند. استقلال، پرسپولیس نسبت به سایرین البته از قافیه جلو افتاده اند و دوش به دوش تیم سپاهان در حالی بستن تیمی مقتدر برای حضور در جام دوازدهم هستند، اما تراکتوری ها این روزها بر سر ماندن و رفتن مظلومی بحث می کنند، هنوز که هنوز است جعفری تاکید می کند؛ مذاکره با مظلومی دروغ است(!) و نام های بزرگ را برای فرار از فشار هواداران تراکتور رو می کند که همگی می دانیم این گفته ها در حد حرف است و دیگر هیچ..!


تکمله: حال زمان آن فرا رسیده است که کلاه خود را قاضی کنیم و از خود بپرسیم چرا نباید یکی از بومیان شهرمان برای هدایت تراکتور انتخاب شود؟! اگر قرار بر این است که در بهترین حالت مظلومی، تونی، تاپ مولر و سایر گزینه ها تکیه بر نیمکت تراکتور بزنند و تراکتور در آخر فصل نایب قهرمان یا رتبه ای بهتر از مقام سوم را بدست نیاورد، همان بهتر که روی پای خود بایستیم و ایستاده بمیریم!
چرا "رسول پاشا"یی از میان خودمان این کار را انجام ندهد. "رسول خطیبی" تنها گزینه و در عین حال جوان و بومی آذربایجان است که توان و تجربه لازم در حوزه سرمربیگری را دارد. رسول در تیم ماشین سازی نشان داد که می تواند از پس اینکار برآید. بهتر است در این برهه از زمان تصمیمی گرفت. یا ایستاده بمیریم و یا با دیگرانی آواز بخوانیم که امروز می آیند و قرمز می شوند ولی سودای رنگ دیگری را در سر می پرورانند. رسول خطیبی تجربه سرمربیگری را به خوبی دارد، بازیکنی ملی پوش که تجربیات بین المللی زیادی در کارنامه اش است و روحیه بلند پروازانه دارد. خطیبی در آوردن بازیکنان بزرگ و شایسته به تبریز توانمند است و این موضوع می تواند برای فردای تراکتور بسیار حائز اهمیت باشد و حالاست که مسئولان محترم تراکتورسازی باید پاسخ دهند؛ آیا وقت آن نرسیده است که "پاشا" را از بین خودی ها انتخاب کنیم؟!

/ 0 نظر / 9 بازدید