به خاطر فروش چند پیراهن بیشتر

اما از سوی دیگر بسیاری توانایی بکام 35ساله برای حضور دوباره در لیگ برتر را زیر سوال برده‌اند. منتقدان معتقدند که این ستاره‌ سابق منچستریونایتد و رئال‌مادرید دیگر توانایی بازی در چنین سطحی را ندارد.
تردیدها
یکی از کسانی که انتقال بکام به تاتنهام را نامناسب توصیف کرده، سرالکس فرگوسن، سرمربی شیاطین سرخ است. او که پیش از این شایعات انتقال ستاره لس‌آنجلس‌گالکسی به تیمش را به شدت رد کرده بود، حتی حضور دوباره این بازیکن در لیگ جزیره را نادرست می‌داند.
او در گفت‌وگویی با اسکای‌اسپورت گفت:«یکی از مشکلات انتقال بکام این است که اگر او بخواهد به لیگ برتر بیاید، باید در ماه مارس برگردد. این انتقال قرضی بسیار کوتاه‌مدت خواهد بود؛‌ این دقیقا مانند شرایط انتقال هنریک لارسن به تیم ما در سال 2007 است. ما در این دو ماه از او استفاده کردیم و او نقش مهمی در تیم ایفا کرد اما می‌دانستیم او را در زمانی از دست خواهیم داد که به حضورش نیاز زیادی داریم.» باید گفت در این مورد حق با فرگوسن است. دو ماه مدت بسیار کوتاهی است و تا بکام بخواهد با هم‌تیمی‌هایش‌ آشنا شود و به جو رقابت‌های لیگ برتر بار دیگر عادت کند، باید به MLS بازگردد.
ماموریت؛ بازگشت به تیم ملی انگلیس
هدف اصلی بکام برای حضور دوباره در لیگ برتر، افزایش شانس‌هایش برای بازگشت به تیم ملی انگلیس است. او رقابت‌های جام جهانی را به دلیل مصدومیت از دست داد و امیدوار است که بتواند در یورو 2012 سه‌شیرها را همراهی کند. اما او نباید فراموش کند که علت مصدومیت طولانی‌‌ مدتش، حضور در سری A و بازی برای میلان بود. به نظر می‌رسد درخشش در لس‌آنجلس‌گالکسی موجب شده تا او فراموش کند که مدت‌هاست از جمع بهترین‌های دنیای فوتبال خارج شده و دیگر توانایی حضور در دیدارهایی پرفشار و پربرخورد را ندارد. او باید حضور دوباره در تیم ملی را فراموش کند و اجازه دهد تا کاپلو با خیال راحت پروژه استفاده از بازیکنان جوان در تیم ملی انگلیس را به اجرا بگذارد.
استراحت
هنوز یک فصل دیگر از قرارداد بکام با لس‌آنجلس‌گالکسی باقی است و او باید چند ماه دیگر در فصل جدید رقابت‌های MLS شرکت کند. در حال حاضر این لیگ تعطیل است و همه بازیکنان در حال استراحت هستند و در این شرایط است که بکام تصمیم گرفته به طور قرضی در تیم دیگری بازی کند. این در حالی است که حتی لاندن داناوان، ستاره آمریکایی هم‌تیمی بکام در لس‌آنجلس‌گالکسی، ترجیح داد قرارداد قرضی‌اش با اورتون را فسخ و اعلام کرد که قصد دارد به بدنش استراحت بدهد؛‌ کاری که بکام در 35 سالگی مطمئنا به آن نیاز دارد.
شاید بکام در شرایط بدنی خوبی قرار داشته باشد، اما مطمئنا در چنین سن و سالی برای بازی باید بیشتر مراقب خود باشد.
هواداران گالکسی
وقتی بکام سال قبل قصد داشت برای دومین‌بار به طور قرضی راهی میلان شود، با واکنش منفی هواداران لس‌آنجلس گالکسی روبه‌رو شد. آنها معتقد بودند که بکام زمان استراحتش را در تیم‌های دیگر سپری می‌کند و به همین دلیل نمی‌تواند در طول فصل برای گالکسی به اندازه کافی موثر باشد. از سوی دیگر او بسیاری از بازی‌های فصل تازه به اتمام رسیده رقابت‌های MLS را به دلیل مصدومیت از دست داد و این مساله می‌تواند بار دیگر خشم هواداران لس‌آنجلسی را موجب شود.
تاثیرگذار یا جذاب؟
هری ردنپ علاقه زیادی به جذب بکام دارد و اعلام کرده که او می‌تواند الگوی خوبی برای بازیکنانی مانند آرون لنون و گرت بیل باشد. اما واقعا بکام می‌تواند بازیکن موثری برای تاتنهام باشد و به این تیم در رسیدن یا حتی حفظ جایگاهش در جدول رده‌بندی لیگ برتر کمک کند؟‌ این مساله‌ای است که چندان نمی‌توان به آن امیدوار بود. او در بهترین حالت بازیکنی خواهد بود که در دقایق انتهایی و زمانی که تاتنهامی‌ها نیاز به ارسال از جناحین دارند، روانه میدان خواهد شد. شاید تاتنهامی‌ها بیش از اینکه به فکر تاثیرگذاری بکام در داخل میدان باشند، به جذابیت‌های فرامتنی او فکر می‌کنند و بکام در این زمینه می‌تواند گزینه‌ خوبی باشد.

/ 0 نظر / 10 بازدید