سرمربی بارسلونا در جشن قهرمانی این تیم روحیه بازیکنانش را ستود

پپ گواردیولا' سرمربی بارسلونا بعد از این قهرمانی گفت: همانند سال گذشته، لیگ بسیار دشواری بود ولی ما شایستگی قهرمانی را داشتیم. این پنجمین قهرمانی ما در 10 سال گذشته است به همین دلیل از بازیکنان خواسته ام با خانواده هایشان به جشن و پایکوبی بپردازند تا این روز بزرگ را فراموش نکنند.
وی تصدیق کرد برای اعضای تیم حفظ استاندارهای بالای بازی در ماه های اخیر سخت بود چراکه برخی از بازیکنان هنوز به دلیل حضور در جام جهانی و قهرمانی اسپانیا در آفریقای جنوبی خسته بودند.
این مربی اظهار داشت: در سه چهارم ابتدای لیگ فوق العاده بودیم اما در یک چهارم پایانی گل های کمتری توانستیم به ثمر برسانیم. با توجه به اینکه تازه جام جهانی تمام شده بود، کار سختی در پیش داشتیم. 9 بازیکنان بارسلونا در جام جهانی حضور داشتند ولی روحیه تمامی آنها عالی بود. این قهرمانی متعلق به آنها است.
بارسلونا پس از این قهرمانی اکنون چشم به رقابت های لیگ قهرمانان اروپا دوخته است. این تیم 7 خرداد در ورزشگاه ومبلی لندن به مصاف منچستریونایتد می رود که به نوعی تکرار فینال رقابت های 2009 است که با قهرمانی بارسلونا خاتمه یافت.
سرمربی بارسلونا در این باره نیز افزود: ما باید بعد از جشن خود را برای زیباترین بازی فصل یعنی فینال لیگ قهرمانان اروپا آماده کنیم.
بارسلونا با افتخاراتی که در چند سال اخیر به دست آورده بهترین تیم باشگاهی جهان است؛ به طوریکه برخی معتقدند آنها یکی از بهترین تیم های تاریخ فوتبال را تشکیل داده اند اما گوآردیولا می گوید هنوز هم جای پیشرفت وجود دارد.
وی در خاتمه تأکید کرد: باید برخی نقاط ضعف خود را تقویت کنیم. هنوز جای پیشرفت هست.

/ 0 نظر / 7 بازدید