کریس رونالدو: فرگوسن بهترین مربی دنیاست

فرگوسن تاثیر فراوانی در پرونده کاری رونالدو داشت و زمانی که در سال 2003 او را از اسپورتینگ لیسبون به انگلیس آورد، تلاش زیادی در پرورش مهارتهای رونالدو به کار گرفت.پس از آن بود که رونالدو توانست سه قهرمانی در لیگ برتر و یک قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا را در طول شش سال حضورش در منچستریونایتد کسب کند.

رونالدو در گفت و گو با روزنامه مترو، زبان به نقش موثر فرگوسن در رشد و پرورش او به عنوان یک بازیکن گشود و در مقایسه فرگوسن و مربی کنونی اش، ژوزه مورینیو گفت:« از برخی نظرها، آنها شباهتهای زیادی دارند. هردوی آنها باتجربه اند و هر عنوان ممکن در دنیای فوتبال را کسب کرده اند. تنها تفاوتی که بین مورینیو و فرگوسن در ذهن من می آید این است که فرگوسن مسن تر از مورینیو است. من کار کردن با سر الکس را دوست داشتم. ما رابطه خیلی خوبی داشتیم و الان هم او دوست من است. به نظر من، سرالکس فرگوسن بهترین مربی دنیاست.»

ستاره پرتغالی در ادامه با اشاره به انتقاداتی که در مورد شروع ضعیف او در رقابتهای این فصل گفت:« وظایف من تغییری نکرده. من تلاش می کنم و آرامش دارم و اجازه می دهم تا همه چیز به سمت من بیاید. من باید چند مسابقه ای برای رسیدن به گل صبر می کردم ولی از آن زمان تا به حال همه چیز تغییر کرده است. این نشان دهنده آن است که فوتبال غیرقابل پیش بینی است. این شرایطی است که در حال تجربه آن هستم و از این بابت خوشحالم و امیدوارم که بتوانم این روند را ادامه بدهم.»

رونالدو در ادامه در مورد تاثیر عمیق مورینیو برروی هم تیمی های جدیدش، سامی خدیرا و مسعوت اوزیل گفت:«نظم و انسجام بیشتری داریم. مورینیو شیوه بازی تیم را تنظیم کرده است. او مربی فوق العاده ای است و  عناوینی که او با تیمهای مختلف کسب کرده، ارزشهای او را ثابت می کنداوزیل و خدیرا بازیکنان فوق العاده ای هستند. آنها همچنان مرا سورپرایز می کنند، دقیقا همان طور که در جام جهانی بودند و من از بازی کردن در کنار آنها لذت می برم.»

در نهایت رونالدو در پایان صحبتهایش در مورد توپ طلای فیفا گفت:« این سوال سختی است.باید ببینیم که فیفاامسال چه کسی را انتخاب می کند.»

/ 0 نظر / 9 بازدید