اسکودتو سهم کیست؟

یوونتوس هم هر چند کم رمق اما با یک ضربه آزاد جادویی دیگر از الساندرو دل‌پیرو که سن و سال نمی‌شناسد سیه‌نا را از پیش‌رو برداشت تا به فاصله چهار امتیازی اینتر برسد. اما مهم‌ترین دیدار هفته در رم برگزار شد. میلانی‌ها شانس کسب امتیازات بیشتر را با تساوی با رم از دست دادند. دیوید بکام در کمال شگفتی در ترکیب ثابت این تیم قرار داشت اما روسونری به رغم برتری که در بازی نسبت به حریف داشت بیشتر از یک امتیاز نتوانست بگیرد.
یک هفته دیگر سری A به نیمه راه خودش می‌رسد و اینتر با 43 امتیاز صدرنشین است. یوونتوس با 39 و میلان با 34 امتیاز نیز در مکان‌های بعدی هستند.
از میان این‌ها کدام یک در ماه مه ‌لقب قهرمان را به خودش اختصاص خواهد داد؟
هر یک از سه تیم دلایل کافی برای اطمینان خاطر از بابت اسکودتوی امسال را دارند.
اینتر
نقاط قوت: آنها از یووه 4 امتیاز و از میلان نه امتیاز پیش افتاده‌اند و میلان شانسی برای رسیدن به آنها ندارد. این تیم دو سال پیاپی است که اسکودتو را بالای سر برده و توانایی قهرمانی برای بار سوم را هم دارد چرا که تجربه به یاری آنها خواهد آمد. اینتر در حال حاضر قوی‌ترین تیم سری A است و در هر پست چندین بازیکن سرشناس دارد.
خوزه مورینیو هم مربی بزرگی است. اگر قرار باشد روی موفقیت او یا رانیری شرط‌بندی کنید مسلماً انتخاب آقای خاص به نفعتان خواهد بود.
زلاتان ایبراهیموویچ هر وقت در اوج باشد هیچ کدام از فرصت‌هایش را به هدر نمی‌دهد. اینتر تا اینجا با میلان، رم، فیورنتینا، سامپدوریا و لاتزیو در خارج از خانه بازی کرده و در نیمه دوم فصل میزبان آنان خواهد بود.
نقاط ضعف: اگر مانسینی و کوارسما را کنار بگذارید بقیه تیم اینتر همان شالوده دو فصل گذشته را دارد و شاید مثل قبل اشتیاقی برای قهرمانی نداشته باشد.
ایبرا در خط حمله زوج مناسبی ندارد و آدریانو، بالوتلی، کرسپو، کروز و اوبینا طبق روال منظمی گلزنی نکرده‌اند.
اینتر بیش از حد به ایبرا وابسته است و فصل قبل که او مدتی مصدوم بود ضعف را می‌شد در بازی‌های نراتزوری مشاهده کرد. مشخص است که مهم‌ترین هدف این فصل اینتر پایان دادن به ناکامی 44 ساله در مسابقات اروپایی است.
یوونتوس
نقاط قوت: یووه برای اثبات آن که در قضیه کالچوپولی شایسته آن محکومیت بی‌رحمانه نبود انگیزه‌های زیادی برای قهرمانی دارد.
روحیه قهرمانی هم همیشه در بیانکونری زنده بوده است. بازیکنان مصدوم نیمه اول فصل کم‌کم در حال رسیدن به بهبودی هستند. یعنی یووه در هفته‌های آینده با پتانسیل بیشتری ظاهر خواهد شد و این یعنی شادابی و آمادگی.
چیزی که سایر تیم‌ها در اواخر فصل نشانی از آن ندارند. بوفون، کامورانزی، ترزه‌گه، جیو وینکو و حتی پولسن به دلیل بازی‌های کمی که انجام داده‌اند آمادگی لازم را برای ادامه فصل خواهند داشت.
آمائوری و دل‌پیرو خط حمله مرگبار یووه بوده‌اند که با احتساب تمامی رقابت‌ها تاکنون روی‌ هم رفته 25 گل به ثمر رسانده‌اند که بسیاری از آنها سرنوشت‌ساز بوده است. هر کدام از آنها هم که به استراحت نیاز پیدا کند ترزه‌گه، یاکوئینتا یا جیووینکو می‌تواند جایش را بگیرد.
نقاط ضعف: تیم یووه از لحاظ کیفیت به قدرتمندی اینتر نیست به ویژه در خط دفاعی و خط میانی. آنها در رقابت‌های لیگ قهرمانان هم حضور دارند. آیا می‌توانند در هر دو جبهه دوام بیاورند. کلودیو رانیری تا به حال در دوران حرفه‌ای خود یک جام مهم را به دست نیاورده و هنوز هم تعویض‌های عجیب زیادی انجام می‌دهد. او مثل مورینیو یا آنچلوتی شخصیت پیروزمندی ندارد.
در خط میانی یووه به اندازه کافی خلاقیت مشاهده نمی‌شود.
میلان
نقاط قوت: اول این که در لیگ قهرمانان بازی نمی‌کنند و بهتر از همیشه می‌توانند روی اسکودتو تمرکز داشته باشند. در جام یوفا هم فرصت به ذخیره‌های میلان می‌رسد.
الکساندرو پاتو جوان با آینده آنهاست که تا ماه مه ‌فرصت دارد خط دفاعی همه حریفان را به هم بریزد. اگر بازیکنان آنها سالم و آماده بمانند به ویژه کاکا، نمی‌شود خط پیشروی میلان در جدول را نادیده گرفت. مارکو بوریلو به زودی از مصدومیت رها می‌شود تا پاس‌های بکام را در خط حمله دریافت کند. مالدینی آخر این فصل می‌خواهد کفش‌هایش را بیاویزد و بیشتر از همیشه برای قهرمانی که آخرین جام او خواهد بود بی‌تابی می‌کند.
نقاط ضعف:9 امتیاز عقب افتاده از صدرنشین فاصله کمی نیست. هنوز 20 بازی از فصل باقی مانده اما این شکاف زیاد عمیق است. مصدومیت گاتوزو هم در بهترین موقعیت ممکن اتفاق افتاد. میلان نتوانسته آن چنان که باید از دروازه‌اش محافظت کند و آن را بسته نگه دارد. از طرفی آنها از روی ضربات آزاد یا کرنرها گل‌های زیادی را دریافت کرده‌اند. مهم‌تر این که 4 بازی آخر فصل میلان مقابل یوونتوس، اودینزه، رم و فیورنتینا برگزار خواهد شد در حالی که اینتر به مصاف کیه‌وو، سیه‌نا، کالیاری و آتالانتا می‌رود.

/ 0 نظر / 4 بازدید