زنده‌باد حماقت

1 - خوش قد و بالا، خوش قیافه، خوش تیپ، خوش استیل و هزار جور خوش دیگر را بچینید کنار هم... یک برنده تبلیغاتی بزرگ که آدم حظ می‌کند وقتی قیافه‌اش را دید می‌زند. روی سن رفته، با کت و شلوار دامادی‌اش که البته تاکنون به طور رسمی مورد استفاده قرار نگرفته است! کریستیانو رونالدوی سرشناس، غم از دست دادن اتومبیل چند میلیونی‌اش را لابه‌لای تمام زرق و برق‌های سالن مجلل برگزاری مراسم گالای 2008 از یاد برده تا با لبخندی بر پهنای صورت، ژست فاتحانه خود را بر همه دنیا دیکته کند. آب قند بیاورید لطفا! چند صدهزار نفر با مشاهده تیپ «مکش ما»ی مرگ‌‌های کریس در تلویزیون، ذوق مرگ شده‌اند!
2 - دیکتاتوری شیشه‌ای ابررسانه‌ها، کماکان به سرنوشت بشر حکم می‌راند. زوریخ کدام خراب شده‌ای است وقتی در لس آنجلس، واشنگتن، پاریس و تلاویو هم ساحره‌های محبوس در جعبه جادویی، مشاعر نسل آدم را افسون می‌کنند؟ نمایش انتخاب بهترین بازیکن فوتبال جهان در سال 2008 هم به خوبی و خوشی در سوییس برگزار شد تا آنچه از آن بر جای می‌ماند، کام شیرین سوپر کاپیتالیست‌های مغرب زمین باشد.
3 - نه، تو باشی کدام را انتخاب می‌کنی؟ پاس‌های طلایی ژاوی با نسبت صحت 98 درصدی، به چه کار می‌آید وقتی چشمان این هافبک بارسلونا، نقطه طلایی کادر عکاس را به تسخیر تخمیر توده در نمی‌آورد؟ شلیک‌های پیاپی فرناندو تورس به دروازه حریفان چه دردی را درمان می‌کند، اگر قرار باشد صورت پر کک و جوش «ال نینو»، دکور شیک صحنه گالا را مخدوش کند؟ برای کاکا که یک تنه نعش میلان را در سری A به دوش می‌کشد، جایزه مرد سال دنیا ناسزاورانه است؛ چه اینکه او این اواخر ورزش را با سیاست درهم آلوده و در حمایت از مظلومان غزه و علیه صهیونیست‌ها اعلام موضع کرده... و البته، لیونل مسی... نه، نه، نه، اصلا حرفش را نزنید. بگذار در هر بازی 98 نفر را دریبل بزند. بگذار مربی حریف را روی نیمکت جانمرگ کند. بگذار هواداران اتلتیکومادرید را درویسنته کالدرون وادار به تشویق خود کند. بگذار از سوی ادسون آرانتس دوناسیمنتو ملقب به عنوان «بهترین بازیکن سیاره زمین» شود. اما... اجازه نده همگونی رشک برانگیز مراسم را برهم بزند. مشکل هورمونی‌اش را فراموش کرده‌ای؟ قدش هم کوتاه است و با کت‌ و شلوار ست نمی‌شود. عکس آخر باید مال کریس رونالدو باشد. برد خوبی دارد!
4 - امپریالیست‌های مدرن مولتی مدیا، آخرین جرعه پیک فوتبالی‌شان را هم نوش کردند. ضیافت زیبایی بود. سپردن جایزه بهترین، به مانکنی که می‌دانیم بهترین نیست، اشکال چندانی ندارد! دست بر قضا برای اعطای این هدیه، باید پله به سکوی ویژه دعوت شود تا سفیدی اغواکننده چهره کریس رونالدو، در کنار تیرگی رخ مروارید سیاه، کنتراست دیوانه‌کننده‌تری را رقم بزند. زنده باد حماقت! زنده باد نمایش! زنده باد پول!

/ 0 نظر / 3 بازدید