آینه تاریخ روبه‌روی عباس انصاری‌فرد

انصاری‌فرد از طرف غفوری‌فرد و پس از کناره‌گیری بنیاد مستضعفان از اداره پرسپولیس، به همراه فرد دیگری به نام منتظر موعود تنها سهامدار پرسپولیس بودند، اما پس از اینکه در اداره باشگاه با مشکل مواجه شدند، حسین محلوجی به همراه دوستش عابدینی وارد باشگاه شد و درست از همین موقع بود که حضور حاج‌عباس در جمع قرمزها کمرنگ شد و او 25 درصد سهام را در اختیار گرفت که البته این سهام با افزایش سرمایه توسط سهامداران به پنج درصد کاهش یافت.

خیلی‌ها اعتقاد دارند انصاری‌فرد از افرادی است که در کنار گذاشتن پروین در آن سال‌ها نقش داشته است. آنهایی که ریز مسائل را دنبال می‌کنند، می‌دانند که در دومین دوره حضور انصاری‌فرد به‌عنوان مدیرعامل، محمود خوردبین به مخالفت علنی با وی برخاست. خوردبین عقیده داشت که انصاری‌فرد در آن سال‌های بعد از جام‌جهانی 94 با محلوجی دست به یکی کرده و پروین را کنار گذاشت. او می‌گفت: «انصاری‌فرد چند سال قبل نزد من علیه پروین صحبت می‌کرد.» انصاری‌فرد در آن سال‌ها، مدیریت تیم والیبال پرسپولیس را برعهده داشت که البته چند مصاحبه تند و جنجالی هم علیه عابدینی انجام داد و البته مدیرعامل پرسپولیس نشد
.
شاید جالب باشد بدانید عباس انصاری‌فرد اولین کسی بود که جرقه شفاف‌سازی را زد و مبلغ قرارداد سلطان را روی دایره ریخت. سال 79 پیش‌قرارداد سلطان 120 میلیون تومان بود که در سال 80، 150 درصد به آن اضافه شده است، البته بدون حقوق و پاداش. خرداد سال 80 که پرسپولیس برای بازی‌های نیمه‌نهایی جام باشگاه‌های آسیا به کره رفته بود، عباس انصاری‌فرد در جایگاه مدیرعامل به این سفر نرفت که البته شایعات و حرف و حدیث‌های فراوانی هم به پا کرد. از جمله اینکه او به‌دلیل ممنوع‌الخروج بودن و یا اختلاف با دسته سلطان ترجیح داده در تهران بماند.

هرچند با بازگشت تیم از جام باشگاه‌ها و قبل از انتخابات ریاست‌جمهوری که در آن هاشمی‌طبا رئیس سازمان تربیت‌بدنی کاندیدای انتخابات شد، به حکم فائقی (معاون هاشمی‌طبا) پروین نماینده تام‌الاختیار سازمان شد و بعدها این حکم باعث نزدیکی دو جبهه انصاری‌فرد و پروین به یکدیگر شد.

 این نزدیکی‌ها و دسته‌بندی‌ها در آن زمان کاملا از حالت غیرطبیعی به حالت طبیعی تبدیل شده بود. چه اینکه بعد از نزدیکی انصاری‌فرد به پروین بعد از مدتی به نزدیکی عابدینی و انصاری‌فرد ختم شد که پس از رای دادگاه به نفع سازمان، عباس انصاری‌فرد از مدیرعاملی پرسپولیس کنار گذاشته شد. مدیریت انصاری‌فرد بزرگتر در پرسپولیس تجربه‌هایی برایش به ارمغان آورد که حتی می‌گفتند زمانی‌که محمدحسن به مدیرعاملی پرسپولیس رسید با تجربه برادر بزرگتر تصمیم گرفت سلطان را از پرسپولیس دور کند. اینک حاج‌عباس هت‌تریک مدیریتی کرده و بازگشته است. اعتقاد او در دوره‌های قبل راه‌اندازی رشته‌های متعدد ورزشی و خارج شدن از پیله فوتبال بود.
حاج‌عباس در آن سال‌ها آنقدر شفاف و رک و بی‌پرده بود که در موقعی که تیم قصد داشت به مسابقات خارج از کشور برود و با حاشیه‌سازی‌های رهبری‌فرد مواجه شد، بلافاصله اعلام کرد با بی‌نظمی و حاشیه برخورد خواهد کرد و البته کار به جایی رسید که به‌طور مستقیم با فتح‌الله‌زاده، مدیرعامل وقت استقلال در مورد انتقال بهروز به استقلال به مذاکره نشست. باید دید این‌بار هم حاج‌عباس خلقیات و شیوه مدیریتی گذشته‌اش را ادامه خواهد داد یا اینکه کمی سیاستمدارانه‌تر رفتار خواهد کرد! پاسخ این سوال را زمان مشخص خواهد کرد

هفت سال پیش، مردی که اکنون آقای شماره یک پرسپولیس در حوزه مدیریت است روزهای مشابهی را سپری می‌کرد. عباس انصاری‌فرد آن زمان ماه‌های پرتنشی را سپری کرد و اکنون نیز..!

برخی دیدگاه‌های مدیرعامل هفت سال پیش پرسپولیس و مدیرعامل فعلی پرسپولیس را بخوانید تا بدانید

انصاری‌فرد مدل1380 چگونه بوده است.

شنبه12/1/1380، برنامه90؛ می‌خواهیم فرهنگ دادوستد را میان پرسپولیس و استقلال جابیندازیم.

یکشنبه11/1/1380 ، مصاحبه با ایران ورزشی؛ نمی‌دانستیم بازیکنان حقوق خود را دریافت نکرده‌اند. با آقای صفایی‌فراهانی یا رنجبر صحبت می‌کنم تا درمورد سهمیه پرسپولیسی‌ها در تیم‌ملی گفت‌وگو کنیم تا خدای نکرده بچه‌های ما این وسط مظلوم واقع نشوند.

 همان روز،‌دراظهارنظری جداگانه؛"تمام ارقام که روزنامه‌ها از جانب این عزیزان یعنی خوردبین و پروین عنوان می‌کنند رویایی است."
نکته: همان روز روزنامه‌ها با تیتر «روبوسی 30 میلیونی خوردبین با انصاری‌فرد» به آشتی‌کنان این دو پرداختند.
جمعه 31 فروردین1380 (محلوجی در حمایت از انصاری‌فرد)؛ انصاری‌فرد باید به عنوان مدیرعامل کار خود را ادامه دهد ، او مدیرعامل قانونی است و هیچ‌کس نباید در این مسئله شک کند.

یکشنبه2/2/1380(آغاز جنجال)؛ انصاری‌فرد:«عابدزاده مربی پرسپولیس می‌شود.»

دوشنبه3/2/1380؛ انصاری‌فرد بعد از پروین  وکزازی(معاون وقت حوزه هنری)، خودش را هم ممنوع‌المصاحبه کرد.

چهارشنبه 5/2/1380؛ درگفت‌وگو با روزنامه صبح ورزش؛ عابدینی درحال حاضر مسئولیتی ندارد که بخواهد به عنوان نماینده تام‌الاختیار به کشور دیگری سفر کند.

دوشنبه 10/2/1380؛ فعلا هیچ‌گونه حرفی از معاوضه بازیکن با استقلال نزده‌ایم البته اگر بخواهیم لیگ پویا داشته باشیم باید با استقلال بازیکن دادوستد کنیم اما معاوضه حامد و کریمی با رسول و شهبازیان فقط یک رویا است.
شنبه 15/2/1380 در مصاحبه با خبرگزاری ایرنا؛ بعد از جام باشگاه‌ها، پروین مدیرفنی خواهد بود و عبدالله اوف مربی

(عبدالله اوف پنج روز بعد غرامت گرفت و رفت.)

  چهارشنبه 19/2/1380؛ بازی پرسپولیس‌– هامبورگ در تیرماه بازی خداحافظی عابدزاده است.
(این روزها پرسپولیس در کشاکش جدال مدیریتی قرار داشت و یکی از مسئولان حوزه هنری رسما اعلام کرد؛ حوزه مخالف ماندن انصاری‌فرد است)

 سه‌شنبه، 25/3/1380 در مصاحبه با خبر ورزشی؛ چطور قبلا که حق و حقوقشان هفت‌ماه عقب می‌افتاد کسی حرف نمی‌زد اما حالا تحمل ندارند. البته می‌دانم این جوسازی‌ها و تحریک‌ها از کجا سرچشمه می‌گیرد. در مورد اخطار حوزه هنری هم باید بگویم من نمی‌دانم آقایانی که دم از قانون می‌زنند چرا خودشان به آن عمل نمی‌کنند. من تا پایان جام باشگاه‌ها صبر می‌کنم و سپس همه‌چیز را از طریق مطبوعات افشا خواهم کرد.

 چهارشنبه 26/2/1380؛ به ابراهیمی و دیگر مربیان پرسپولیس هیچ ربطی ندارد که در کار مدیریت دخالت کنند. آقایان می‌خواهند مشکلات فنی تیم را توجیه کنند. این‌ها عاشق پیراهن پرسپولیس نیستند اگر بودند چنین رفتاری نمی‌کردند(انصاریان و رهبری‌فرد)

...دو روز بعد پروین اعلام کرد:«تا آخر با انصاری‌فرد هستم.»

 شنبه 5 /3/1380؛ ممنوع‌الخروج نبودم. به محض بازگشت پرسپولیس از کره برنامه‌های خود را آغاز می‌کنیم(پاسخ انصاری‌فرد به شایعه ممنوع‌الخروج بودن پس از همراهی نکردن تیمش در سفر به کره جنوبی).

/ 1 نظر / 15 بازدید
یک دوست

hi what a wonderful tanks come to my home pls be lucky [گل][گل][گل][گل]