بازگشت استرالیایی خوش خیم به آزادی | گرین با ایران به جام جهانی می رود؟

وقتی در سی و هشتمین ثانیه بازی دو تیم ایران و بحرین در مرحله اول مقدماتی جام جهانی کارت قرمزش را از جیب بیرون آورد و به بازیکن بحرینی نشان داد سریعترین کارت قرمز مسابقات جام جهانی را به نام خود ثبت کرد.

پیتر گرین داور 34 ساله استرالیایی یکبار دیگر به استادیوم آزادی برمی گردد تا برای دومین بار سریال تکراری ایران و قطر با سوت او نواخته شود.چرا که این دو تیم در مرحله قبل نیز با هم همگروه بودند. یتر گرین که جزو داوران آینده دار آسیا است از فیزیک بدنی خوبی برخوردار است. او در حالی در سطح آسیا در حال پیشرفت است که کشورش همیشه داوران بزرگی را به خود دیده. از مارک شیلد که تا وقتی که در سن 34 سالگی از داوری خداحافظی کرد دو دوره جام جهانی را تجربه کرده بود تا ماتیو بریز و بنجامین ویلیامز همه آن ها داوران مطرحی بود اند.

گرین در سال 2006 و در حالی که تنها 28 سال سن داشت موفق شد نشان بین المللی را اخذ کند. دو سال بعد هم به جمع داوران نخبه آسیا راه یافت تا راه پیشرفتش هموارتر شود. او که متولد 29 می 1978 در استرالیا می باشد از سال 2002 به داوری روی آورد.او که نام کاملش پیتر دانیل گرین است در سابقه قضاوتش برای تیم های ایرانی به جز بازی ایران و بحرین می توان به بازی ذوب اهن و الاتحاد عربستان در لیگ قهرمانان اسیا در سال 2010 اشاره کرد. به غیر از این او سابقه قضاوت برای ایرانی ها را نداشته است.
در کارنامه این داور سی و یک بازی بین المللی را می توان مشاهده کرد که اکثر انان مربوط به لیگ قهرمانان اسیا می باشد.جالب است که بدانید در بازی های بین المللی این داور او هیچگاه به تیم میزبان کارت قرمز نداده و هر 4 کارت قرمزی که از جیبش خارج شده برای مهمانان بوده است.
او در دور مقدماتی یکبار نیز برای قطر سوت زده. از این رو از هر دو تیم شناخت نسبی دارد. با توجه به نیروی جوانی انتظار می رود که گرین از دونده گی خوبی برخوردار باشد و از نزدیک صحنه ها را قضاوت کند.
 به نظر می رسد او در استادیوم ازادی و با حضور احتمالی انبوه تماشاگران ایرانی کار سختی را پیش رو دارد. هر چند این داور جوان برای اینکه آبدیده شود نیاز به چنین میادینی دارد. پیتر گرین در دور مقدماتی جام جهانی 4 بازی را سوت زده که دیدار ایران و بحرین در ورزشگاه آزادی از این جمله است.

/ 0 نظر / 31 بازدید