حال فدراسیونی که نتواند ازبلژیک میزبانی کند،تاسف‌انگیز است

 - در پاسخ به این ادعا که عنوان گردیده باشگاه فولاد ماهان سپاهان با عدم حمایت مالی و میزبانی از دیداردوستانه تیم‌های ملی ایران و بلژیک و انصراف از حضور در تورنمنت باشگاهی جهان به حیثیت و آبروی فوتسال ایران لطمه می‌زند، ذکردو نکته حیاتی است: نکته اول اینکه باشگاه بدون هیچ گونه انتظاری و صرفاً به منظورحمایت از فوتسال ایران و جوانان با استعداد و علاقمند به این رشته ورزشی درچندین مرحله درکنارسایرفعالیت‌های ورزشی خود با میزبانی و حمایت از دیدارهای ملی ایران زمینه برگزاری این مسابقات را فراهم نمود. در مقطع کنونی نیز بنا به مصالح باشگاه ضرورتی به جهت میزبانی و حمایت از برگزاری دیدارتیم‌های ملی ایران و بلژیک احساس نمی کند. لازم به ذکر است که این موضوع در زمانی مناسب و به فاصله چند هفته تا زمان برگزاری این دیدار به اطلاع مسوولین کمیته فوتسال رسیده است. اینکه در چندین مرحله حمایت‌های گسترده باشگاه فولاد ماهان سپاهان موجب برگزاری دیدارهای دوستانه ملی گردید و البته برای جمعی از مسوولین عزیز و دوستان رسانه ای اهمیتی نداشته است چندان برای هواداران فولاد ماهان جای تعجب نداشته چرا که به قدر کافی به این بی مهری‌ها عادت کرده اند.اما درعجبیم از اینکه با انصراف باشگاه فولاد ماهان از میزبانی تیم‌های ملی ایران و بلژیک این باشگاه نابود کننده فوتسال ایران لقب گرفته است.
نکته دوم اینکه اساساً فدراسیون فوتبال و کمیته فوتسال به تنهایی به عنوان متولیان این رشته ورزشی قادر به برگزاری دیدار دوستانه ای چون ایران و بلژیک خواهند بود تا به حیثیت فوتسال ایران لطمه ای وارد نگردد، که اگراین چنین نباشد باید به حال این فوتسال تاسف خورد.
2 - ذکر این مورد که باشگاه فولاد ماهان درصدر اخبار فوتسال ایران قرارداشته و دراین فصل دیگر مدعی و یکه تاز میدان فوتسال نیست و همچنین پیدایش قدرت هایی چون گیتی پسند و فولاد گستر درکنار تیم شهید منصوری قرچک باعث گردیده است تا فولاد ماهان از یکه تازی افتاده و اسیر بحران‌های داخلی شود، نگاه نه چندان تیزبین و غیرحرفه ای نگارنده را نشان می‌دهد.چراکه فولاد ماهان در فصل گذشته نیزتا هفته‌های پایانی رقابت تنگاتنگی را با نماینده قرچک برای فتح جام قهرمانی داشت و در فصل جاری رقابت‌ها نیزهمچنان از بخت بالایی برای رسیدن به قهرمانی برخوردار است.چنانچه نگاهی گذرا به جدول رده بندی مسابقات و مقایسه آن با فصل گذشته این موضوع را به وضوح نشان می‌دهد.
همچنین هرتفکر ساده و سطحی هم به راحتی در می‌یابد که پس از چند سال حضور موفق فولاد ماهان در سطح اول ورزش کشور دیگر باشگاه‌های جدید ورود به لیگ برتر با بهره گیری از تجارب و داشته‌های این باشگاه پای به عرصه ورزش و فوتسال بگذارند.
3 - همواره خاطرنشان ساخته ایم که باشگاه فولاد ماهان قبل ازهر چیز به اخلاق و منش پهلوانی می‌اندیشد، کما اینکه با کسب قهرمانی‌ها و افتخارات بزرگ درپی ایجاد شور و نشاط بین هزاران تماشاگر پرشور خود بوده است. در ادامه خاطر نشان می‌سازیم، بیان این نکته که مدیران فولاد ماهان سپاهان فقط برای قهرمانی به فوتسال آمده‌اند، آیا اوج بی عدالتی و بی اطلاعی از مسائل لیگ برتر فوتسال محسوب نمی شود؟ سوال اساسی ما دراین بین اینکه آیا تیم فوتسال فیروزصفه اصفهان، هم خانواده فولاد ماهان نیست؟ قطعاً همه علاقمندان فوتسال درنظرخواهند داشت که تیم ماهان با کسب یک تساوی و قبول یک شکست برابر تیم سایه خود و از دست دادن پنج امتیاز ارزشمند آن پیش ازاینکه دنبال کسب قهرمانی باشد جوانمردی و اخلاق ورزشی را درلیگ برتر فوتسال معنا کرد.
4 - اساسا مجموعه فولاد ماهان برای تمامی مقوله‌های اجتماعی، فرهنگی، هنری، ورزشی وصنعتی جامعه ارزش و جایگاهی خاص قایل است و مقایسه این مقوله‌ها را در جهات مختلف چندان منطقی برنمی شمارد چرا که هرکدام ازآنها ارزش خاص خود را دارند. بیان این موضوع که ورزش برای مدیران فولاد ماهان سپاهان مفید تربوده است یا صنعت، طرح موضوعی فاقد ارزش است.
5 - در پاسخ به این سوال که سود حاصل از سرمایه گذاری فولاد ماهان سپاهان درفوتسال ایران چه بوده بدون تردید بهترین پاسخ دهنده مردم عزیز وعلاقمندان فوتسال خواهد بود.دوستان عنوان نموده اند که فولاد ماهان رقم قرارداد‌های بازیکنان و مربیان را بی رویه بالا برده است. ذکراین نکته نیز ازآن دسته بی عدالتی‌های محض است چرا که فولاد ماهان همواره مدیریتی اصولی برهزینه‌های خود داشته و نه تنها رقم قرارداد‌ها را بالا نبرده بلکه حق قانونی بازیکنان را پرداخت نموده است. نگاهی به مبالغ دریافتی بازیکنان بزرگ فوتسال دنیا نیزگواهی براین مدعا است. بدون ذره ای شک وتردید بیان این مسئله در مورد دستمزدهای ورزشکاران فوتسال اجحافی بزرگ در حق تمامی بازیکنان، مربیان و دست‌اندرکاران این رشته ورزشی محسوب می‌شود.درپایان با عنوان اینکه باشگاه فولاد ماهان همچون گذشته برای کمیته فوتسال ایران، شخص آقای ترابیان و بازیکنی چون وحید شمسایی احترام و ارزش بالایی قائل بوده، اما انتقاد به جا و همچنین برخورد‌های ضروری را با زیرمجموعه خود حق طبیعی و محفوظ خود دانسته، بیان مواردی اجمالی و البته حائز اهمیت را ضروری می‌داند.
6 - درحالی که لیگ برترفوتسال قبل ازحضور فولاد ماهان، در سطح یک لیگ محلی برگزارمی گردید و حضور باشگاهی با برنامه و حرفه ای چون ماهان موجب افزایش سطح کیفی لیگ برتر ایران گردید اینگونه بازی کردن با اعتبار و آبروی این باشگاه اصفهانی که حقیقتاً متعلق به مردم شریف اصفهان و جوانان علاقمند به این رشته ورزشی است، به دورازانصاف و عدالت است.هرگز فراموش نخواهیم کرد که طی سال‌های اخیر فوتسال ایران مدیون فولاد ماهان سپاهان بوده است.
2 - آیا باشگاه فولاد ماهان درکنار حرکت‌های فرهنگی و انسان دوستانه خود از جمله آزاد کردن جمعی از زندانیان، با حرکت در مسیری ارزشی و اصولی،فرهنگ پهلوانی را در باشگاه‌ها احیا نکرده است؟
پایان بخش جوابیه باشگاه فولاد ماهان سپاهان دراین مجال اینکه، نتایج به دور از انتظارهزاران هوادار باشگاه حاصل یک اعتماد بود که هرگز جوابی مثبت به همراه نداشت!

/ 0 نظر / 9 بازدید