بایرن مونیخ در تب تغییر و تحولات پرسنلی

بایرن مونیخ که در این فصل از رقابت‌های بوندس‌لیگا، آغازی نه چندان موفق را تجربه کرده بود، آرام آرام به فرم دلخواه دست یافته و گام‌های مهمی چه در رقابت‌های ملی و چه در پیکارهای لیگ قهرمانان باشگاه‌های اروپا برداشته است. تنها نارضایتی معدود بازیکنان این تیم، به ویژه لوکاس پودولسکی، این جو خوش و این سیر صعودی را کمی تیره کرده است.
حال به نظر می‌رسد که سرپرستان بایرن مونیخ آستین‌ها را بالا زده و قصد دارند که با تقویت کادر پرسنلی و خریدن چهره‌های جدید، شرایط لازم را برای رفتن پودولسکی فراهم آورند. به گزارش خبرگزاری ورزشی آلمان، نه تنها بحث به خدمت درآوردن ماریو گومز، مهاجم ملی‌پوش اشتوتگارت، بار دیگر از سوی مسئولان مونیخ مطرح است، بلکه آناتولی تیموشچوک، از تیم زنیت سن پترزبورگ، هم به احتمال قوی در صف میانی بایرن مونیخ قرار خواهد گرفت.
قرارداد تیموشچوک با تیم سن پترزبورگ اگر چه تا سال 2011 معتبر است، اما او می‌تواند در ازای 14 میلیون یورو، این باشگاه را ترک گوید و به بایرن مونیخ ملحق شود. گفت‌وگوها میان طرفین در جریان است و این ستاره‌ی 29 ساله‌ی اوکرایینی برای انجام تست‌های لازم راهی مونیخ شده است.

تلاش برای شکار گومز                                                                                       

ماریو گومز، مهاجم جوان و پرتوان اشتوتگارت، نیز از دیگر ستارگانی است که سرپرستان بایرن مونیخ در تلاش شکار او هستند. مونیخی‌ها در آستانه‌ی فصل تازه‌ی بوندس‌لیگا قصد داشتند که گومز را به خدمت خود درآورند، اما مذاکرت میان طرفین بی‌نتیجه ماند. اولی هونس، مدیر ورزشی بایرن مونیخ، اظهار داشته که در صورت آمادگی دست‌اندرکاران اشتوتگارت، مونیخ نیز حاضر است که درباره‌ی پیوستن گومز وارد مذاکره شود.
ستاره‌ای بر نیمکت ذخیره
در مقابل، احتمال رفتن لوکاس پودولسکی، مهاجم جوان و ناراضی بایرن مونیخ، روز به روز بیشتر می‌شود. او که مدت‌هاست رویای بازگشت به تیم مورد علاقه‌اش، اف ث کلن را در سر می‌پروراند، در مونیخ بیشتر نیمکت‌نشین است تا ستون کلیدی این تیم. این در حالی است که پودوسکی در تیم ملی فوتبال آلمان، مهره‌ای مهم محسوب می‌شود.
اولی هونس، مدیر ورزشی بایرن مونیخ، در گفت‌وگویی با شبکه‌ی اول تلویزیون آلمان اظهار داشته است که اگر این تیم بتواند، جانشینی مناسب برای پودولسکی پیدا کند، پیوستن او به اف ث کلن نیز ممکن خواهد شد. البته بعید به نظر می‌رسد که این نقل و انتقالات در دوره‌ی استراحت زمستانی بوندس‌لیگا صورت بگیرد و احتمال می‌رود که پودولسکی از فصل آتی برای کلن به میدان رود.

/ 0 نظر / 4 بازدید