هدف موراتی از انتخاب لئوناردو چیست؟

هر چند با توجه به نحوه اخراج رافا تقریبا می‌توان مطمئن بود که مالک نرآتزوری این تصمیم را از مدتی پیش گرفته بود و تنها نمی‌خواست وضعیت تیمش پیش از رقابت‌های جام باشگاه‌های جهان به هم بریزد. اما اگر انتخاب رافا در تابستان به عنوان جانشین مورینیو عجیب بود، نشستن لئوناردو روی نیمکت نرآتزوری از روز 16 ژانویه عجیب‌تر خواهد بود.

خیانت یا انتقام
لئوناردو حدود 13 سال به عنوان بازیکن، مدیر و مربی در باشگاه میلان فعالیت کرد. او که به یکی از نزدیکان گالیانی و برلوسکونی تبدیل شده بود، پس از جدایی کارلو آنچلوتی هدایت روسونری را برعهده گرفت. تنها فصل حضور او در راس کادر فنی میلان با فراز و نشیب‌های زیادی همراه بود و سرانجام با قرار گرفتن روسونری در رتبه سوم جدول، پشت سر اینتر و رم، به پایان رسید. اما سبک بازی میلان چیزی نبود که برلوسکونی را راضی کند و این مساله اختلافات زیادی را میان سرمربی برزیلی و نخست‌وزیر ایتالیا موجب شده، اختلافاتی که به جدایی لئوناردو از میلان منجر شد.

خوب یا ارزان؟
از هفته‌ها پیش از جدایی بنیتس، گزینه‌های متعددی برای جانشینی او مطرح بود؛ از بازگشت مورینیو تا کاپلو و اسپالتی اما ناگهان در فاصله یک هفته پیش از اخراج بنیتس نام لئوناردو در اطراف باشگاه اینتر شنیده شد و روز 29 دسامبر سایت اختصاصی باشگاه خبر انتخاب او به عنوان سرمربی جدید را اعلام کرد،‌اما آیا انتخاب لئوناردو به این معنی است که او بهترین گزینه برای هدایت اینتر بحران‌زده این فصل و قهرمان فصل قبل اروپاست؟ یا اینکه موراتی هدف دیگری از انتخاب او داشته است؟ شرایط اینتر در این فصل به گونه‌ای است که امید چندانی به موفقیت آن نمی‌رود. آنها در لیگ سیزده امتیاز با تیم صدرنشین میلان فاصله دارند (البته دو بازی کمتر انجام داده‌‌اند) و در لیگ قهرمانان نیز نتایج بسیار ضعیفی کسب کرده‌اند. اگرچه کاپلو و اسپالتی داشتن قرارداد با تیم ملی انگلیس و زنیت سن پترزبورگ را دلیل نپذیرفتن پیشنهاد اینتر اعلام کردند،‌اما اگر این اتفاق در ابتدای فصل افتاده بود،‌شاید پاسخ آنها چیز دیگری بود. به نظر می‌رسد لئوناردو یک گزینه موقتی برای موراتی است و علت اصلی انتخاب او، ارزان‌تر بودنش نسبت به سایرین است.موراتی می‌داند که با اخراج بنیتس باید پول هنگفتی به سرمربی اسپانیایی پرداخت کند و از سوی دیگر با توجه به شرایط بد تیم، احتمال تکرار این اتفاق برای مربی بعدی نیز وجود دارد؛ به همین دلیل نمی‌خواهد در صورتی که مجبور به این کار شد، این بار نیز پول هنگفتی را از دست بدهد.

اولین نبرد
اینتری‌ها پس از پایان تعطیلات سال نو، روز ششم ژانویه باید مقابل ناپولی قرار بگیرند، دیداری که مطمئنا برای آنها دشوار خواهد بود. در این مدت کوتاه نیز لئوناردو نمی‌تواند تیم متفاوتی از نظر تاکتیکی روانه میدان کند. با این وجود اینتر بازیکنان خوبی دارد و بیشتر به یک مربی نیاز دارند که بتواند انگیزه لازم برای جنگیدن و مبارزه را در آنها به وجود بیاورد. کاری که بنیتس در شش ماه حضورش در سن‌سیرو نتوانست انجام دهد. قرارداد لئوناردو با اینتر تا تابستان 2012 معتبر است،‌اما اگر سرمربی جدید نتواند نرآتزروی را از شرایط بحرانی‌اش خارج کند، بعید نیست در تابستان آینده موراتی بار دیگر مربی جدیدی را به سن‌سیرو ببرد.

/ 0 نظر / 9 بازدید