کرش: لازم باشد مثل بازی ازبکستان بازی می‌کنیم

به آخرین شرایط تیم برای بازی با قطر اشاره می‌کنید؟
تمام بازی‌ها در راه صعود به جام جهانی شرایط خاص خود را دارند و تمام تیم‌ها از کیفیت و پتانسیل بالایی برای پیروزی برخوردار هستند. مسلما ما برای بازی با قطر اعتماد به نفس بالایی داریم و مطمئن هستیم که با حضور هواداران پرشورمان پیروز می‌شویم. چیزی که از اهمیت زیادی برخوردار است، این است که ما برابر قطر بهترین بازی خود را انجام دهیم.
حریف خود (قطر) را چطور ارزیابی می‌کنید؟
به هیچ وجه فکر نمی‌کنیم که قطر تیم ضعیفی است و قابلیت این تیم را نادیده نخواهیم گرفت. اتفاقا برعکس احترام زیادی هم برای این تیم قائل هستیم و فکر می‌‌کنیم که قطر با قدرت بیشتری نسبت به بازی با کره جنوبی به ایران می‌آید. آنها مطمئنا خوب بازی می‌کنند، اما من به بازیکنانم اعتماد کامل دارم و فکر می‌کنم که برابر قطر بازی خوبی انجام خواهیم داد.
شما در چند وقت اخیر بارها از هواداران درخواست کردید که برای بازی با قطر به ورزشگاه بیایند؟
باز هم تکرار می‌کنم که ایمان دارم رسانه‌های ایرانی می‌توانند از هواداران برای حضور در ورزشگاه دعوت کرده و کمک کنند که بازی در حضور هواداران تیم‌ملی و در ورزشگاهی پر از تماشاگر برگزار شود. من خیلی مستقیم و صمیمانه از رسانه‌ها دعوت می‌کنم که این کار را انجام دهند. همچنین از هواداران تیم‌ملی دعوت می‌کنم که سه‌شنبه برای دیدن یک بازی خوب به ورزشگاه بیایند. ما مسلما به حمایت آنها نیاز داریم.
شما دفعه قبل هم در دور سوم مقدماتی در آخرین بازی گروه با قطر بازی کردید آیا این تیم نسبت به آن دوره تغییری داشته است؟
مسلما تفاوت‌هایی خواهد داشت. ما بازی قطر مقابل لبنان و کره جنوبی را دیده‌ایم و مطمئن هستیم که قطر مهره‌های لازم را برای انجام بازی خوب برابر ایران دارد. بازی که در مرحله قبل با این تیم در تهران داشتیم، مربوط به گذشته است و این بار شرایط کاملا تفاوت می‌کند. در آن بازی قطر انگیزه زیادی برای پیروزی داشته، در حالی که ما پیش از آن صعودمان را قطعی کرده بودیم، اما در این بازی هر دو تیم با انگیزه زیاد رودرروی یکدیگر قرار می‌گیرند.
اکثر کارشناسان اعتقاد دارند تیم‌ملی در بازی اول خود برابر ازبکستان نمایش ایده‌آلی نداشت آیا در این بازی تغییری در عملکرد خود خواهید داشت؟
پیروزی، پیروزی است و فقط سه امتیاز اهمیت دارد. وقتی که تیم شما به جام جهانی صعود کند، دیگر اهمیتی ندارد که تیمتان حملات زیاد یا بازی جنگجویانه داشته باشد یا خیر. ما برابر ازبکستان به تمرکز بالا نیاز داشتیم و بازیکنانمان باید جنگجویانه بازی می‌کردند. آنها ثابت کردند که می‌توانند این کار را تا پایان دقیقه 90 انجام دهند.
اما طرفداران و هواداران منتظر بازی‌های خوب و هجومی تیم‌ملی هستند؟
شما امسال دیدید که چلسی 93 دقیقه برابر بایرن‌ دفاع کرد و رئال هم 120 دقیقه این کار را برابر بارسلونا انجام داد و هر دو پیروز شدند. پس آنچه که مهم است، کسب پیروزی است. در بازی با قطر اگر موقعیت ارایه فوتبالی زیبا و تماشاگر پسند را داشته باشیم، حتما این کار را می‌کنیم ولی وقتی به بازی جنگجویانه نیاز داشته باشیم هم این گونه بازی می‌‌کنیم. چیزی که در اینجا اهمیت دارد، این است که همه تیم‌ها فهمیدند که بازیکنان ما توانایی انجام بازی جنگجویانه را دارند و در این بازی هم اگر لازم باشد، همانند بازی با ازبکستان ظاهر خواهیم شد.
قطر چند روز پیش بازی سختی برابر کره‌جنوبی داشت و شما استراحت کردید، آیا همین مساله باعث برتری فیزیکی ملی‌پوشان برابر حریف نمی‌شود؟
تنها زمانی می‌توانم پاسخ این سوال را بدهم که بازی تمام شده است. اگر قطر نسبت به بازی قبل چهار یا پنج بازیکن خود را تغییر داده باشد که ماجرا کاملا تفاوت می‌کند و ما تنها زمانی در این باره می‌توانیم نظر بدهیم که بدانیم قطر با چه ترکیبی روبه‌روی ما ظاهر می‌شود، اگر شما از این مساله آگاهی دارید، بگویید تا من هم جوابتان را بدهم.

/ 0 نظر / 23 بازدید