استقلال- پرسپولیس در لیگ آسیا به هم می خورند

تاکنون هیچ دو تیم ایرانی در یک میدان بین‌المللی و قاره‌ای روبه‌روی یکدیگر قرار نگرفته‌اند وحتی طی چند سال اخیرکه لیگ آسیا به شیوه جدید برگزار شد نیز به دلیل ضعف مفرط باشگاه های ایرانی این اتفاق رخ نداد اما براساس قرعه کشی سال جاری لیگ قهرمانان آسیا، امکان تقابل چهار تیم ایرانی حاضر در این رقابت‌ها با یکدیگر وجود دارد که درصورت بروز این حالت اوج هیجان برای فوتبال دوستان ایرانی خواهد بودند


تیم‌های ایرانی پرسپولیس، استقلال، سپاهان و صبای قم به عنوان چهار نماینده باشگاه‌های ایران در رقابت‌های سال 2009 لیگ قهرمانان آسیا حضور دارند که طبق قرعه کشی انجام شده؛ صبا در گروه A، پرسپولیس در گروه B،استقلال در گروه C و سپاهان در گروه D این رقابت‌ها حضوردارند. امکان تقابل تیم‌های ایرانی درمرحله یک هشتم لیگ قهرمانان به این شرح است:

صدرنشین گروه A با تیم دوم گروه C: دراین حالت امکان مصاف صباباتری با استقلال وجود دارد. صدرنشین گروه B با تیم دوم گروه D: دراین حالت احتمال رویارویی پرسپولیس با سپاهان وجود دارد.

صدرنشین گروه C با تیم دوم گروه B: احتمال رویارویی استقلال و پرسپولیس وجود دارد.

صدرنشین گروه D با تیم دوم گروه A: دراین حالت احتمال تقابل سپاهان با صباباتری وجود دارد. همچنین در منطقه شرق آسیا نیز مرحله‌ یک هشتم به این شرح خواهد بود:

صدرنشین گروه E تیم دوم گروه G

صدرنشین گروه F تیم دوم گروه H

صدرنشین گروه G تیم دوم گروه F

صدرنشین گروه H تیم دوم گروه E